In tara lui Papura Voda….mortii sunt licitati de stat, normalitatea se cumpara cu un test COVID
In tara lucrului bine facut…pe dos…guvernul presedintelui Iohannis loveste din nou printr- un nou set de masuri prost facute. Premierul Citu a anuntat cu mare tam-tam ca va deschide tara de la I iunie, dar doar pentru persoanele vaccinate si cele care si fac testarea de fiecare data cand vor sa se duca la un spectacol sau sa serveasca masa intr-o carciuma.
Nu va bucurati prea tare, am spus ca urmeaza un scenariu de noaptea mintii, nevaccinatii vor beneficia cam de aceeasi facilitate, cu precizarea ca vor fi distribuiti la mesele din coltul opus al carciumilor sau salilor de teatru.
Persoanele care ard de nerabdare sa dantuiasca la nunta vor fi obligate sa stea la masa mai rarute, la fel si pe ringul de dans unde vor dansa pe rand. Ce sa mai, distractie cat cuprinde, sa tot dai 100 de euro pe o sarma.
Un lucru este cert…inteligenta nu este punctual lor forte, altfel nu veneau cu un scenariu in care cineva ar da intre 3 si 5000 de lei pe un test COVID, pentru o consumatie de 100 de lei, cel mult, doar ca sa stea la o masa in zona asa zis libera.
Trecand peste aceasta masura de relansare a economiei prin revitalizarea zonei HORECA, ne transbordam in zona spitalelor, unde ce sa vezi, apartinatorii persoanelor decedate din alte cauze, decat cele de COVID, sunt presate sa accepte, chiar si contracost, trecerea lor ca victime ale virusului.
Informatia este de la sursa, deci nu poate fi pusa sub semnul intrebarii, decat de persoanele cu frica-n oase si credinta maxima in conducatorul suprem, in her Werner Iohannis.
Foarte multi dintre cei aflati in aceasta situatie macabra au refuzat trocul propus, dintr-un motiv foarte simplu, n- au vrut sa- si ingroape parintii sau partenerul viata… noaptea ca hotii, pe furis, intr-un sac de plastic, fara slujba, fara pomana. N –au vrut sa-i ingroape ca niste caini vagabonzi, au vrut sa le ofere o plecare decenta, la lumina, inconjurati de toti cei care i-au cunoscut.
Un gest imposibil de inteles de cei care au vrut sa le cumpere corpurile neinsufletite doar pentru a face criza pandemica cat mai credibila in ochii fraierilor, pentru a da mai bine in statistica mortii.
Moartea a devenit o afacere profitabila pentru spitalele de COVID, cu cat mai multe decese declarate din cauza pandemiei, cu atat mai multi bani de la bugetul statului, de aici si ticalosia declaratiilor false. Bolnavii de cancer decedati sunt plimbati prin cateva sectii de covid si trecuti pe lista deceselor cauzate de COVID, acesta este motivul secretomaniei fata de apartinatori. Este o ticalosie neasumata de nimeni, OMERTA functioneaza perfect, pentru ca toti cei din sistem au de castigat.
