25 June 2026

Parol, parerea mea! Neperformanta lui Voiculescu ingropata in anchete penale impotriva medicilor

0
IMG_20210226_210318

Alerta de alerta pe toate canalele media, doar acolo, ca in biroul lui Voiculescu se fumeaza pipa pacii cu Citu si ai lui. Se bea si sampanie, nu reusesi mereu sa pastrezi un idiot in fruntea unui minister cheie, trebuie sa te aburesti bine sa faci asta.
Toti reporterii relateaza la limita blocarii plamanilor despre anchetarea personalului medical de la Spitalul Victor Babes.Adica despre un mare nimic. Motivul este la vedere, cei trei decedati erau pacienti COVID, altfel nimeni nu sulfa un cuvintel despre aceasta drama.
Si avem un exemplul la indemana, in urma cu trei zile, au decedat trei pacienti internati la Spitalul Foisor, dar toata sleahta a facut ciocul mic, i-a durut in cot de faptul ca respectivii au decedat la o ora-doua dupa marea evacuare in miez de noapte, adica dupa decuplarea de la aparatele de terapie intensiva, de unde au fost scosi in strada, pe trotuar, pentru a face loc covidatilor.
Decedatii de la Foisor nu sunt aparati de nimeni, sunt considerati victime ale sistemului, ba mai mult, Arafat i-a folosit ca exemplu pentru tarele sistemului gestionat de el si Voiculescu, iar justificarea actiunii a fost una discriminatorie, dar nimeni nu a comentat-o pentru ca pacientii noncovid sunt considerati pacienti de second hand, nimeni nu castiga de pe urma lor.
Cu putin timp in urma, pe canalele media a rulat o stire conform careia apartinatorii decedatilor de COVID vor primi un ajutor de 9000 de euro, pentru greaua pierdere suferita.
Directorii spitalelor plateau si pana acum cate 8000 de lei apartinatorilor care acceptau diagnosticul de COVID pus de medic, chiar daca cauza era alta, acum trocul cu moartea se va face la vedere, printr –un act legislativ.

Revenind la razboiul din coalitie, USR a punctat din nou, nu pentru ca a fost mai inteligent, ci pentru ca este mai bine ,,acoperit” si mai rapace decat chelnerul aflat la conducerea PNL, respectiv Ludovic Orban, care nu a scapat de slugarinicia-i caracteristica.
Da, Lodovic si Iohannis ne-au vandut din nou, nu degeaba, pe un tun de cateva milioane de euro care urmeaza sa fie dat in ,,peroada” imediat urmatoare. Cum spunea si el, ce conteaza viata unor saracituri, partidul are nevoie de infuzie de bani, deci Voiculescu si gasca lui de golani sunt un rau necesar. Mai pe direct, scopul scuza mijloacele.
Baietii s-au vorbit toata noaptea, iar dimineata l-au aruncat pe ministrul de Interne cu un mesaj pentru popor, cum ca Voiculescu nu are nicio legatura cu situatia de la Foisor, singurii vinovati sunt managerul spitalului,care tot timpul a refuzat sa respecte ordinele, dar acum si-a gasit sa-l respecte desi nu ,,trebuia”, Raed Arafat si, incredibil dar adevarat, premierul Florin Citu, pentru ca el l-a numit pe Raed Arafat ca secretar de stat. Aici este o mica inadvertenta, Citu l-a mostenit pe Arafat de la ceilalti premieri, ca seful SMURD a tot schimbat la ei…fara numar.
Noi stiam ca Voiculescu nu a avut nici o treaba cu spitalul Foisor, el nu are nicio treaba nici cu Ministerul Sanatatii, ca doar d-aia si-a delegat toate atributiile catre nazista de Andreea Moldovan, o cretinoida care habar nu are pe ce lume traieste, dar ia decizii care distrug o tara intreaga. Ce mai conteaza ca Voiculescu a recunoscut pe ,,sticla” ca a semnat ca prostul ordinal de evacuarea al bolnavilor, nu conteaza nici faptul ca a furat datele pacientilor din fisele medicale pentr a-si face publicitate cu ele, desi este o fapta penala.
Aurolacul din fruntea Ministerului Sanatatii ne poate gaza in masa, oricand, ca pe vremea nazistilor, si Iohannis si Orban nu vor misca un deget sa-l opreasca, pentru ca foamea de bani le-a anulat orice urma de decenta si responsabilitate fata de populatia de care-si bat joc zilnic cu o placere malefica.
Am ajuns pe mana unor chelneri care stau cu ochii numai dupa bacsis, care se caciulesc si pentru blana ursului din padure…doar, doar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *