Parol, parerea mea! Criza in alianta nazistilor, coruptii din USR ameninta PNL cu picarea guvernului
Moment istoric, premierul Citu a reactionat, in sfarsit, la gafele facute de useristul Vlad Voiculescu, ministrul Sanatatii, omul care are drept de viata si de moarte asupra cetatenilor acestei tari.
Manifestatiile de strada organizate dupa ticalosia evacuarii bolnavilor de la Spitalul Foisor l-au obligat pe prim ministrul Romaniei sa-i ceara demisia intr –o iesire publica special organizata.
Reactia useristilor a fost in maniera consacrata, o maniera golaneasca prin care au acuzat de coruptie atat colegii de alianta, cat si PSD.
Voiculescu nu si-a asumat nimic, nu a recunoscut nimic, este mai pur decat un nou nascut. Cum era de asteptat, vina a fost aruncata in ograda coruptilor de la conducerea guvernului liberal si a directorilor de spitale care fac ce-i taie capul pe motiv ca spitalele nu se afla in subordinea lui. O tampenie demna de un distrus securistoid.
Intr-o declaratie publica, Voiculescu a afirmat ca nu exista niciun ordin de ministru care sa impuna ingroparea bolnavilor de COVID, goi, in saci de plastic, fara slujba religioasa. Ca decizia apartine medicilor, managerilor de spitale, cu toate acestea, golanul aflat la carma ministerului si aghiotanta sa nazista Andreea Moldovan au blocat trei saptamani de zile documentul prin care cultele din Romania au cerut schimbarea protocolului de inmormantare.
In document se cer ,, doar niște lucruri de bun simț. Lucruri care fac ca aceste înmormântări să nu mai calce nici demnitatea umană, nici dreptul la credință. Nu vreau să intru în detalii dar oamenii ar trebui să știe că persoanele declarate moarte de COVID, deci în România peste 24.000 de oameni, au fost luați, dezbrăcați, băgați în saci și înmormântați”.
Dupa scandalul provocat de expulzarea bolnavilor in miez de noapte, Voiculescu a semnat protocolul ca si cum atunci i-ar fi parvenit pentru semnatura.
Expulzarea bolnavilor din spitalele necovid a fost pusa la cale cu o luna de zile in urma, intr-o duminica, mai pe seara, cand Andreea Moldovan, individa care conduce de facto Ministerul Sanatatii, dupa ce golanul de Voiculescu i-a delegat, din lasitate, toate atributiile, a organizat o intalnire cu toti managerii de spitale in cadrul careia le-a cerut sa dea afara toti bolnavii, chiar si pe cei cronici, si sa-i repartizeze altor spitale, chiar daca nu au specializarea necesara. Medicii au refuzat si au cerut nazistei sa gaseasca alta solutie pentru covidati. Planul a ramas in picioare.
Astazi, idiotul din fruntea Ministerului a dat o declaratie de un imbecilism de neimaginat, a declarat ca a facut cel mai important lucru de pana acum, a vorbit cu bolnavii dati afara pe targi, si l-a impresionat pana la lacrimi empatia lor fata de bolnavii de COVID.
Atat a inteles el ca trebuie sa faca, sa vorbeasca la telefon cu oamenii dati afara din spital pe semnatura lui.
Dupa cateva ore, de la declaratia in care Citu i/a cerut sa faca un pas in spate, pupincuristii lui Dacian Ciolos, cel mai prost premier al Romaniei, au cerut demisia premierului.
Golanii din USR-PLUS au lansat un nou atac la conducerea guvernului liberal si ameninta cu picarea guvernului in speranta ca-si vor pastra posturile obtinute prin negocieri.
Liberalii ar trebui sa-si bage picioarele in alianta cianurotica cu partidul idiotilor si faca o alianta cu PSD, au mai fost sub forma USL, deci nu ar fi un capat de lume.
Decat o alianta cu un partid de idioti corupti si infatuati, mai bine cu un partid care stie cat de mult se poate intinde coarda.
Exista totusi o razbunare divina,ca cel mai prost guvern al Roamaniei sa fie dat jos de cei mai prosti si mai corupti politruci din ultimii 30 de ani.
