25 June 2026

Parol, parerea mea! Presedintele Iohannis scutul gaurit al guvernului liberal

0
IMG_20210303_201036

Prezidentul Romaniei, mai exact spus… al coruptilor aflati acum la butoanele tarii, a vorbit din nou natiuni, tot pe silabe, logic, pentru ca doar asa poate, despre efectectele dramatice ale schimbarii climatice, cu impact devastator asupra populatiei, asupra sanatatii populatiei, pandemia de COVID –ul fiind una dintre marile probleme. Dupa aceasta mica introducere, Werner a revenit la pandemie, la masurile ce trebuie aplicate impotriva populatiei, chiar daca efectul lor este zero. Asa am aflat, din nou, ca Romania se confrunta cu un val virulent al pandemiei de COVID 19, un val ce ne obliga sa suportam niste reguli idioate pe care ei, alesii neamului, nu sunt obligati sa le respecte, pentru ca ei sunt deasupra legii.
Nimic mai fals, Romania se confrunta cu un val virulent de furturi calificate, prin semnatura ministrilor de resort.
Presedintele liberalilor nu a explicat motivul aplicarii noilor restrictii, nu a explicat nici lipsa de asumare in ceea ce priveste aplicarea lor unei populatii déjà stresate, déjà aflate in pragul nevrozelor, a sinuciderii. Nu a explicat nici disparitia padurilor si exportarea lor in Austria, cu toate ca defrisarea are un imapcat devastator asupra schimbarilor climatice, ca tot are insomnii din cauza asta.
In fapt, iesirea presedintelui a avut ca scop distragerea atentei, scuzarea aurolacilor pe care i-a pus in functiile cheie din stat, a fost o forma de cosmetizare a dezastrului facut de Guvernul lui in doar un an si jumatate de mandat.

Secretarul Ministerului Sanatatii, userista Andreea Moldovan, aghiotanta lui Vlad Voiculescu, ministrul care si-a delegat tertilor toate atributiile, pentru evitarea totala a raspunderii, spunea ca ea vrea o carantina nationala, ca asa I se pare ei corect, fara sa tina cont de efectele acestei decizii atat asupra sanatatii populatiei, cat si asupra economiei.
Aceasta specialista in nimic, care traieste intr –o lume paralela, ii invita pe pensionari sa se miste mai putin, sa-si faca cumparaturile in online sau o data pe saptamana…sa nu mai plimbe virusul prin oras, in special dupa ora 18, ca de virusul asta atunci are chef sa circule si se izbeste de ei.
Nesimtirea si prostia cuplului groazei din fruntea Sanatatii depaseste cu mult normalul. Madama Moldovan este total rupta de realitate, dar propune si ia decizii in orb, altfel nu ar recomanda pensionarilor, majoritatea cu un venit lunar de cel mult 1000 de lei, sa-si faca cumparaturile online, adica sa plateasca un prêt dublu, in conditiile in care acestia vaneaza magazinele cu preturile cele mai mici.
Aceeasi doamna a propus inchiderea spitalelor pentru cronici si transformarea lor in spitale COVID, pentru ca mintea ei defecta considera ca doar virusatii au dreptul la tratament, ca de salvat nu prea se reuseste, mai toti ies in saci de plastic din spitalele mortii.
Analafabetismul functional de care sufera o face sa priceapa spre deloc, ca una ca ea nu are dreptul sa dea masuri care afecteaza sanatatea,viata romanilor, pentru ca nu are competenta necesara, pentru ca un carnet de partid si apetenta pentru pupincurism nu suplinesc experienta decizionala intr-un domeniu ca acesta.

Ministrul Voiculescu, acest idivid de o lasitate gretoasa, refuza sa schimbe masurile cu privire la inhumarea pacientilor decedati din cauza COVID 19, chiar daca toate statele euopene au acceptat inhumarea lor imbracati, nu goi in saci de plastic, cum vrea nazistul din USR, iar acolo unde rudele doresc si cu slujba religioasa.
Acest personaj refuza sa-si asume orice schimbare de teama raspunderii, iar Moldovan ii tine isonul, ba mai si pluseaza…pentru ca in guvernarea lui Iohannis au ajuns pe functii numai neterminati, cretinoizi incapabili sa gandeasca, dar dispusi sa asculte orbeste niste ordine date de unii la fel de cretini ca ei dar cu o treapta mai sus in ierarhia partidului, in grila presedintelui Iohannis, pentru ca in final el este tatucul lor, el decide cine ajunge, unde si cat rezista pe post in functie de cat de bine respecta indicatiile, de cat de bine stie sa tepuiasca bugetul statului.La asta se reduce totul, asa zisa grija fata de populatie este un teatru ieftin menit sa distraga atentia fraierilor de la tunurile date.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *