Parol, parerea mea!
Asist in ultima vreme la un scandal imens pe tema echipei valcene de handbal. Isi dau cu parerea foarte multe persoane care nici macar nu inteleg sportul acesta, mai ales de performanta. Sa intelega pentru totdeauna, Vâlcea a ajuns pe harta lumii prin acest sport, nu prin tipete si presupuneri fara un document oficial. Sunt institutii autorizate ale statului care pot sa dea un verdict oficial pe care il puteti comenta, voi va grabiti ca fata la maritat, dati verdicte din presupuneri, calculate pe marginea strazii. DA, poate aveti dreptate, poate nu, insa modul de abordare este penibil. Aveti legea de partea voastra, nu inteleg de ce nu apeleati la ea? Tipati si va vaitati de mama focului, ca niste babe, ca nu vadeti niste documente, dar nici stil de abordare nu aveti. Prin ce faceti acum distrugeti ultima sansa a actualei echipe de a recastiga pozitia fostei OLTCHIM, fanion al handbalului românesc. In campanie ati promis marea cu sarea votantilor, acum ati schimbat peste noapte macazul. Nu mai conteaza parcul industrial, investitorii promisi, nu mai conteaza venitul minim de 3000 lei net pentru valceni, ci echipa de handbal! Deee baietii, v-ati trezit din vis, si ati depistat roata defecta de la caruta primariei, echipa de handbal! Nici măcar nu intelegeti acest sport, nu stiti cu ce se mananca! Pentru ca sa ajungi la perfomante nationale, internationale de acum zece ani trebuie sa investesti, altfel jucam in Cupa Satelor domnilor. Mai zilele trecute discutand cu cineva din staful echipei pe aceasta tema am ramas mut. Multe jucatare doresc sa plece(avem si primul caz), cele care trebuiau sa vina nu mai vin, practic asistam la desfintarea echipei de o mana de politruci. Mai mult, actele contabile sunt la dispozitia voastra, cu respectarea procedurilor legale. Nu, cu urlete, cu amenințări si tipete pe toate strazile se rezolva presupusele probleme calculate la o cafea in bar, sau vazute din strada. Nu tin cu nimeni, sa fie clar, dar modul de abordare a problemelor(nu numai din handbal) este total fals. Aveam pretentii la câțiva domni din randurile voastre, dar, m-au convins, sunt total nepregatiti, nu s-a prins nimic de ei din functiile pe care le-au detinut in timp. Se vede clar de la Polul Nord ca aveti un L.M. C. mare! Stau si va intreb, va place spectacolul grotesc pe care il dati, atat in CL, cat si prin declaratiile publice pe care le faceti? Un sfat, ca sa invingeti pe cineva trebuie sa profitati de greselile lui! Altfel, in veci nu vei castiga, ba mai mult, sunteti la mana adversarului, practic singuri va bateti!!! ASA ESTE IN SPORT, DRAGI TOVARASI CONTESTATORI!
