După 7 ani de funcționare, locul de joacă de pe bulevardul Dem Rădulescu și-a schimbat înfățișarea
Dat în folosință în urmă cu 7 ani și fiind la acel moment cea mai modernă astfel de structură din Râmnicu Vâlcea, locul de joacă de octombrie pe bulevardul Dem Rădulescu a fost inaugurat într-o variantă reabilitată, modernizată și extinsă miercuri, 15, în prezența primarului Mircia Gutău.


Locul de joacă de lângă supermarketul Lidl, amenajat la solicitări ale locuitorilor din zonă,

oferă acum celor mici nu doar un spațiu mai generos, ci și echipamente noi și incitant, adulții care au în continuare la dispoziție mai multe instalații de fitness. Astfel, Primăria Râmnicu Vâlcea continuă să dovedească că a meritat pe deplin Premiul de Excelență primit în 2017 pentru amenajarea spațiilor verzi și a locurilor de joacă din municipiu, un alt loc de joacă pentru cei mici, cu echipamente inedit și care le pun la încercare abilități fizice, fiind recent finalizate în Parcul Zăvoi.






