ZIUA COMUNEI GOLEȘTI – ÎNTÂLNIRE CU “FIII SATULUI”
Duminica, 1 septembrie, cu prilejiul “Zilei comunei Golești”, și a celei de-a 48-a întâlnire tradițională “Fiii satului”, primarul Adrian Mitrache a avut ca invitați parlamentarii vâlceni Claudia BANU, Cristian BUICAN, Laurențiu CAZAN, Ministrul Secretar de Stat MADR Aurel SIMION, subprefectul Victor STANCULESCU, Inspectorul Școlar General Prof. Mihaela ANDREANU, primarul localității Bujoreni Gheorghe GÎNGU, consilieri județeni și locali.



Aceasta sărbătoare a fost organizată în poieniţa din satul Vătăşeşti, punctul Coamă. După discursul primarului și al invitaților



a urmat premierea cuplurilor care au împlinit 50 de ani de căsnicie “Nunta de Aur”.





După premiere a urmat un spectacol de muzica al Violetei Constantin, Cristinei Udrea, trupei AneMary și formației Enigma.
DJ Joe a asigurat sonorizarea evenimentului.
Evenimentul s-a încheiat la ora 21 cu un frumos foc de artificii.
