Statiunea Olanesti se pregateste pentru primirea turistilor de sarbatorile pascale
Primarul statiunii Baile Olanesti, social democratul Sorin Vasilache, pregateste localitatea pentru primirea turistilor in perioada sarbatorilor pascale. Acesta a precizat ca toata lumea s-a mobilizat pentru oferirea unor conditii cat mai bune celor care vor alege sa-si petreaca aceste sarbatori de suflet in statiunea Olanesti.
“Primaria Baile Olanesti va demara in aceasta perioada activitati de curatenie, de igienizare a strazilor. Se vor planta flori, se va asigura un iluminat corespunzator prin dotarea cu 400 de lampi de iluminat a localitatilor componente . Cetatenii au fost sesizati sa faca aceleasi lucrari pe proprietatile lor, pentru ca fiecare gospodarie este o carte de vizita pentru localitatea noastra. Aseptam in aceasta perioada a sarbatorilor pascale cat mai multi turisti in statiunea noastra, agentii economici s-au pregatit cu locatii de cazare, meniuri diversificate si tratamente la fel de eficiente.” , a subliniat primarul Sorin Vasilache.
