Primarul din Roesti, blocat in proiectul de modernizare a retelei de canalizare
Gheorghe Draghici,primarul localitatii Roesti, si a propus ca in acest an sa modernizeze reteaua de canalizare a comunei, un proiect care vizeaza modernizare statiilor de epurare si pompare de pe raza localitatii. Edilul sustine ca reteaua are termenul expirat din punct de vedere tehnic, a fost realizata in perioada 2010-2012 si are nevoie de aducere la nevoile actuale. Draghici sustine ca va moderniza toate satiile de epurare si pompare chiar daca va fi obligat sa le faca una cate una.
